אודות

מצפה עזוז הוא יישוב קהילתי בנגב ממוקם כ-12 קילומטרים מפתחת ניצנה. היישוב הנוכחי הוקם בשנת 1985 ככפר תיירות. במקום בתי אומנים, חוות עזים וחקלאות אורגנית. הוא שייך למועצה אזורית רמת הנגב ונמצא בגובה ממוצע של כ-325 מטר מעל פני הים. נקרא על שם נחל עזוז הזורם מצפון מזרחית ליישוב. בכפר נמצאים אומנים וניתן לחוות סדנאות יצירה מיוחדות; קרמיקה, נפחות, הכנת סכינים, גלריית תכשיטים אתניים, פיסול באבן מקומית. אצלנו במתחם יש חנות עתיקות ויד שנייה נוסטלגית וקסומה. ניתן לערוך טיולים מודרכים ברגל, בג’יפ וגם על גמל, אפשר להזמין סדנה או טיפול מפנק, והכול באווירה מיוחדת של פשטות וצניעות.

איך להגיע ומה להביא?

מדרימים עם כביש 6 וכביש 40, עוקפים את באר שבע, חולפים על רמת חובב ועל צומת טללים, ממשיכים ישר – מערבה על כביש 211 עד צומת ניצנה, שם פונים שמאלה לעזוז. חולפים על השער לכפר הנוער ניצנה, ממשיכים עם הכביש המתעקל שמאלה ואז ימינה. נוסעים בכביש זה כ-10 דקות דרומה עד להתפצלות השלטים. פונים שמאלה בהתפצלות, עולים בעלייה ליישוב, חולפים על פסי האטה, פונים שמאלה לתוך עזוז ואז שוב שמאלה אלינו. וזהו, אנחנו פשוט בסוף הדרך שמאלה, שמאלה ושמאלה… וכמובן שאנחנו מופיעים בWAZE תחת השם שלנו: נקודת חן בעזוז.

מומלץ להביא: בגדים חמים לערב ולבוקר הקרירים. נעלי הליכה וטיולים רגליים ולפעילות גופנית בשטח, בגד ים בעונה החמה, אופניים לרכיבה בשטח או מזרן יוגה אם תרצו והכי חשוב, תביאו את עצמכם.

שאלות נפוצות

1. כמה תושבים יש בעזוז: 18 בתי אב. כ-30 מבוגרים ועוד כ-30 ילדים.

2. איפה לומדים הילדים: בקדש ברנע (10ד’) יש גני ילדים, במשאבי שדה (40ד’) יש בית ספר יסודי וחט”ב “משאבים”, במועצה יש תיכון אזורי חדש.

3. ממה מתפרנסים התושבים: חקלאות אורגנית, אומנות ובעיקר תיירות פנים וחוץ.

4. איפה עושים קניות: 50 דקות עד באר שבע, בדרך כלל ביחד עם עוד סידורים ומטלות. יש גם כל בו בקדש ברנע וחנות נוחות פתוחה 24/7 בצומת קציעות, ויש גם שכנים טובים למקרי חירום. ואפילו משלוחים עד עזוז.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו