עזוז

עזוז הוא יישוב קהילתי בגבול הנגב וסיני ממוקם כ-12 קילומטרים מדרום לניצנה וכ-5 קילומטר ממזרח לגבול עם מצרים. היישוב הנוכחי הוקם בשנת 1985, במקום בתי אומנים שונים ואתרי תיירות, נכון לשנת 2015 יש ביישוב 17 משפחות. שייך למועצה איזורית רמת הנגב ונמצא בגובה ממוצע של כ-325 מטר מעל פני הים. נקרא על שם נחל עזוז הזורם מצפון מזרחית ליישוב.

ה"גסט-האוס" שלנו נמצא בלב עזוז. כפר אומנים מיוחד שמזכיר את מכסיקו, הודו, תאילנד וסיני. בכפר נמצאים אומנים רבים וניתן לחוות סדנאות יצירה מיוחדות; קרמיקה, נפחות, הכנת סכינים, גלריית תכשיטים אתניים, פיסול באבן מקומית ועוד. ניתן גם לערוך טיולים מודרכים ברגל, בג'יפ ועל גמל והכול באווירה מיוחדת

משפחת חן

אלה ואלי חן חלמו לארח מאז שהם הכירו לפני כ – 20 שנה. לפני 9 שנים הגיעו לעזוז להגשים את החלום. כיום הם מגדלים 3 ילדים; רז בן 15, עדן בת 11 ומעיין בת 7.
הכל מכאן רחוק. אבל רחוק זה עניין של יחס והרגל. כשגרו במרכז ורצו עם כולם במרוץ של החיים, בפקקים, בלחץ ובעומס המהביל, הכל היה קרוב אבל ללא משמעות. בעזוז הם מצאו משמעות בעשייה, בקהילה, באירוח. התאהבו בשקט ובשלווה של המקום, בטבע מסביב ואל תוך זה הם אוהבים לארח את כולם.
בתוך 9 שנים הם בנו בעזוז פינת חמד קסומה עשויה מחומרים מיוחדים ומחפצים ממוחזרים. העשייה נעשתה כולה בשתי ידיו של אלי באהבה רבה והיא ניכרת בכל הפרטים.

האירוח

כאשר האורחים של משפחת חן מגיעים לעזוז יש תמיד מי שמקבל את פניהם, עוזר להם לחנות ומוביל אותם עד לחדר שלהם. האורחים מקבלים הסבר על הסביבה, על הפעילויות שיש במקום, על מסלולי טיול ובעיקר על אורח החיים במדבר בכלל ובעזוז בפרט. הם מוזמנים לשאול כל שאלה שעולה ותמיד יקבלו מענה. לאורך כל שהותם הם מקבלים שירות מלא ואדיב והרגשת המשפחתיות מהולה באוירת הנופש. כל אחד יכול להיות בפרטיות שלו בחדר אבל המתחם מעוצב כך שבכל שאר המקומות ניתן יהיה להיות ביחד. בסוף האירוח בדרך כלל נפרדים בחיבוק.

שאלות ותשובות

כמה תושבים יש בעזוז?
17 בתי אב. כ-30 מבוגרים ועוד כ-30 ילדים.

איפה לומדים הילדים?
בקדש ברנע (10ד') יש גני ילדים, במשאבי שדה (40ד') יש בית ספר יסודי וחט"ב "משאבים".

ממה מתפרנסים התושבים?
חקלאות אורגנית, אומנות ובעיקר תיירות.

איפה עושים קניות?
50 דקות עד באר שבע, בדרך כלל ביחד עם עוד סידורים ומשימות. יש גם כל בו בקדש ברנע וגם שכנים טובים למקרי חירום.